UWAGA! Dołącz do nowej grupy Sieradz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

21-latek zatrzymany za oszustwo „na wnuczka” w Sieradzu


Sieradzcy policjanci zdołali zatrzymać 21-letniego mężczyznę z Łodzi, który brał udział w oszustwie metodą „na wnuczka”. Jego rola w tym procederze ograniczała się do odbierania pieniędzy od oszukanych. Po dokonaniu przestępstwa mężczyzna został aresztowany i oczekuje na postępowanie prokuratorskie, a maksymalna kara grożąca mu to osiem lat pozbawienia wolności.

Do oszustwa doszło 17 czerwca, kiedy to 90-letnia seniorka odebrała telefon od osoby podającej się za jej wnuczkę. Rozmówca twierdził, że spowodował tragiczny wypadek i konieczne są pilne środki finansowe dla jego „uwolnienia”. Po kilku minutach seniorka otrzymała kolejne połączenie od rzekomego „pełnomocnika”, który zażądał kwoty 70 tysięcy złotych, twierdząc, że to kaucja.

Policjanci, po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, szybko przystąpili do działań operacyjnych. Mężczyzna został zatrzymany na klatce schodowej w momencie odbioru niemal 63 tysięcy złotych, które seniorka mu przekazała. Cała kwota została zabezpieczona i ma być zwrócona pokrzywdzonej. Z uwagi na liczne dowody zebrane w tej sprawie prokurator postawił mu zarzut oszustwa, a sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie. Należy również podkreślić, że osoby starsze powinny być szczególnie ostrożne i nie ufać rozmówcom telefonicznym podszywającym się pod ich bliskich.

W związku z powyższym, policja apeluje do całej społeczności o czujność i rozwagę. Oszustwa na „wnuczka” to tylko jedna z wielu metod, jakie stosują przestępcy. Zaleca się, aby w przypadku podejrzanych telefonów zawsze zachować spokój i skontaktować się z bliskimi, nie wykonując żadnych transakcji na podstawie telefonicznych informacji. Działając w ten sposób można uchronić się przed stratą oszczędności.

Źródło: Policja Sieradz


Oceń: 21-latek zatrzymany za oszustwo „na wnuczka” w Sieradzu

Średnia ocena:4.97 Liczba ocen:23


Zobacz Także