UWAGA! Dołącz do nowej grupy Sieradz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Aktywne Lato w Sieradzu rozpoczęte – Senioriada i Lekkoatletyczne Grand Prix


W Sieradzu ruszyła impreza pod nazwą „Aktywne Lato w Sieradzu – Zdrowo, Sportowo, Orlikowo”, która zainaugurowana została rozgrywkami sportowo-rekreacyjnymi dla seniorów. W minioną sobotę odbyła się Senioriada, w której uczestniczyło pięć drużyn złożonych z osób powyżej 55. roku życia. Rywalizacja odbywała się w siedmiu konkurencjach, a drużyny mogły zdobywać punkty, co wprowadziło element napięcia i emocji w każdej z rozgrywanych konkurencji.

W ramach Senioriady seniorzy zmierzyli się w takich konkurencjach jak slalom kelnerski, rzut do celu czy swinger z piłką nad głową. Zespoły kobiece z powodzeniem rywalizowały z mężczyznami, a ostateczna klasyfikacja ukazała się jako zacięta rywalizacja. Najwięcej punktów zgromadziła drużyna Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej, a wszystkie uczestniczące zespoły zostały udekorowane medalami, co stanowiło znakomite zakończenie sportowego dnia dla seniorów. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję skorzystać z porad zdrowotnych w strefie żywieniowej.

Następnego dnia, w niedzielę, również na sieradzkich orlikach odbyło się Lekkoatletyczne Grand Prix Sieradza. W zawodach brały udział dzieci z klas 1-6, a rywalizowano w czterech konkurencjach lekkoatletycznych. Każdy uczestnik miał szansę na zdobycie medalu, jeśli ukończył minimum trzy z wyznaczonych konkurencji. Zawody promowały aktywność fizyczną, a finaliści otrzymali puchary oraz nagrody. W programie wydarzenia przewidziano także strefę zdrowego żywienia, co wpisuje się w ideę całego projektu. Kolejne atrakcje w ramach „Aktywnego Lata w Sieradzu” już w lipcu, gdzie odbędą się otwarte treningi z zapasów i warsztaty dla różnych grup wiekowych.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu


Oceń: Aktywne Lato w Sieradzu rozpoczęte – Senioriada i Lekkoatletyczne Grand Prix

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:6


Zobacz Także