W ramach Pikniku Motoryzacyjnego „Bezpieczne Wakacje”, który odbył się 21 czerwca 2026 roku, Straż Miejska w Sieradzu bezpłatnie oznakowała 38 rowerów. Akcja, zorganizowana przez Rozgłośnię Regionalną „Nasze Radio”, przyciągnęła dużą liczbę uczestników. Oznakowanie rowerów ma na celu ułatwienie ich identyfikacji w przypadku kradzieży, a dodatkowo strażnicy wykonali dokumentację fotograficzną oznakowanych pojazdów. Sieradzka społeczność zyskała na bezpieczeństwie również dzięki innym działaniom prowadzonym podczas wydarzenia.
Podczas pikniku Straż Miejska w Sieradzu nie tylko zajmowała się oznakowaniem rowerów, ale również prowadziła działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Uczestnikom wydarzenia rozdawano elementy odblaskowe, które mają na celu zwiększenie widoczności pieszych i rowerzystów. Używanie odblasków jest szczególnie ważne w sezonie letnim, kiedy wieczory są dłuższe, a warunki oświetleniowe mogą być ograniczone.
Obecnie w bazie danych straży miejskiej znajduje się już 578 oznakowanych pojazdów, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców Sieradza. Oznakowanie rowerów, hulajnóg oraz wózków rowerowych jest bezpłatnym świadczeniem dla mieszkańców, co zachęca do uczestnictwa w tym programie. Inicjatywa ta pokazuje, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia w lokalnej społeczności.
Źródło: Urząd Miasta Sieradz
Oceń: Bezpieczne wakacje na dwóch kółkach: Oznakowanie rowerów w Sieradzu
Zobacz Także

